Tancerze w kontacie

Klasy mistrzowskie

To kilka dni pracy w zamkniętej grupie osób, pod okiem doświadczonego pedagoga, które zwykle kończą się pokazem pracy w procesie.

Natalia Iwaniec

GAGA DANCERS


ŚCIEŻKA
Każde zajęcia będziemy zaczynać od lekcji Gaga. Następnie skupimy się na pracy z rytmem, muzyka, pulsem i groove. Korzystając z improwizacji i choreografii będziemy się starali znaleźć sposób na tworzenie tańca w którym ważna rolę odgrywa perkusywnosc, rytmiczność i pasja do poruszania się. Ścieżka zostanie zakończona krótkim pokazem pracy.

Gaga
Język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina, wieloletniego dyrektora Batsheva Dance Company w Tel Avivie, Izraelu. Jest to metoda pracy z ciałem stworzona zarówno dla tancerzy – Gaga/dancers, jak i dla wszystkich pasjonatów tańca – Gaga/people. Podczas zajęć pracujemy nieustannie, w ciągłym ruchu, eksplorując różnego rodzaju fizyczne zadania. Wykraczamy poza swoją strefę komfortu, tańczymy, mierzymy się ze swoją słabością, rozwijamy świadomość ciała, korzystamy z wyobraźni. Wszyscy razem się poruszamy nie oceniają się nawzajem (pracujemy bez luster) jednocześnie nawzajem się inspirując.

Ditte Berkeley

VOICE TALE. SPEAKING SONG

Każdy głos ma do opowiedzenia jakąś historię. W rzeczywistości głos ma do opowiedzenia milion historii, w zależności od piosenki, którą śpiewa, doświadczeń, przez które przechodzi, osoby, która go słucha, dźwięków, które go otaczają, stanu, w którym jestem ja, która śpiewam.

Sesja skupia się na eksploracji naszych własnych głosów oraz naszych głosów odzwierciedlonych i połączonych w głosach innych osób; na sile stawania w pewności siebie z dźwiękiem własnego głosu, odkrywaniu jego bogactwa i budowaniu fundamentu, który go wspiera poprzez oddech, wsparcie fizyczne, wyobraźnię. Odkrywanie jego siły, gdy występuje pojedynczo, i mocy, gdy dodaje się do bogactwa wspólnego dźwięku tworzonego przez inne głosy.

Ten warsztat skierowany jest w szczególności do wykonawców i studentów sztuk performatywnych, w tym tańca, teatru i muzyki oraz osób szczególnie zainteresowanych procesem występowania poprzez śpiew. Opiera się na wsparciu zespołu, pomagając nam pracować jako zespół i rozwijać się jako jednostki. Praca bardzo potrzebna w dzisiejszym świecie opartym na indywidualności i, bardzo często, konkurencyjności. Tradycja śpiewu polifonicznego łączy ludzi w radości wspólnego tworzenia pięknie brzmiącej muzyki i uczy nas nieskończonych lekcji jak istnieć i pracować razem.

Skip to content