Tancerze w kontacie

Klasy mistrzowskie

To kilka dni pracy w zamkniętej grupie osób, pod okiem doświadczonego pedagoga, które zwykle kończą się pokazem pracy w procesie.

Gosia Mielech

GAGA/dancers

Każdy dzień rozpoczniemy od zajęć Gaga, następnie będziemy kontynuować podróż w głąb wyobrażeń, fantazji i przyjemności płynącej z bycia w ruchu. Uczestnicy pogłębiając twórcze eksploracje będą poszukiwać swojego indywidualnego języka ruchowego. Podczas warsztatu, Gosia będzie posługiwała się narzędziami Gaga oraz elementami innych bliskich jej metod ruchu, które pomogą tancerzom pełniej wykorzystać ich potencjał, rozbudzić wyobraźnię i odważyć się wkroczyć w nieznane, bawiąc się przy tym paletą możliwości fizycznych oraz performatywnych.

Efekty ruchowych i twórczych eksperymentów zostaną zaprezentowane podczas wieczornego pokazu.

Adrian Russi

Kontakt Improwizacja

„Tańcząc na krawędzi” to radosne wybrzmiewanie ograniczeń i możliwości we własnym oraz we wspólnym tańcu. Na poziomie techniki ruchu, ale także improwizacji i spotkania odkrywane są nowe pola oraz poszerzane zakres zabawy. Odkrywamy próg między poddaniem się a kontrolą, zabawą z równowagą i doświadczaniem, jak niesamowicie stymulujące może być poruszanie przez grawitacją i jednoczesne przejście w tryb nawigacji. Głębokie słuchanie i inteligentne operowanie własnym ciężarem skutkuje niezwykle precyzyjną jakością ruchu, która z kolei pozwala nam płynąć z przyjemnością podczas podnoszeń, ześlizgiwać się z ramion lub miednicy innych osób bez strachu lub po prostu cieszyć się punktem równowagi na powietrznej wysokości – nie wiedząc kiedy, gdzie i jak wspólny ruch będzie kontynuowany. Wszystkie te zasady można intensywnie ćwiczyć w tańcu solo – np. poprzez mały taniec, spadanie z bezpiecznych wysokości lub poprzez odbicie, które daje nam energię do ruchu w górę. W tańcach z partnerami_kami te cechy są wzmacniane, jako żywe, poruszające się i czujące ciała odnajdujące się nawzajem i odważają się tańczyć razem w nieznane. Poza radosnymi poszukiwaniami i nauką spędzimy również dużo czasu na swobodnym, autentycznym tańcu w różnych konstelacjach i odżywczej pracy z ciałem. Warsztat dla uczestników z doświadczeniem w ruchu i ciekawością poddania się grawitacji, pędowi i wspólnemu tańcu, a jednocześnie pomagania w jego kształtowaniu.

Skip to content