O festiwalu

CYRKULACJE to festiwal tańca, ruchu i eksploracji ciała jako narzędzia, przez które doświadczamy rzeczywistość..

Odbywający się od 2010 roku we Wrocławiu festiwal z kameralnego przedsięwzięcia urósł do rangi ważnego wydarzenia o zasięgu krajowym, który swoim niepowtarzalnym charakterem i otwartą formułą przyciąga zarówno amatorów, jak i profesjonalistów w dziedzinie tańca i jemu pokrewnych.

Tutaj znajdziesz program tegorocznej edycji festiwalu, a tu archiwum poprzednich edycji.

Cyrkulacje to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich festiwali tańca.

CYRKULACJE to 5 dni intensywnych warsztatów i ruchowo-tanecznych eksploracji pod okiem wybitnych pedagogów.

W ramach festiwalu odbywają się ścieżki twórcze, czyli warsztaty w zamkniętej grupie, które są zorientowane na pracę w procesie. Do prowadzenia ścieżek zapraszani są czołowi polscy nauczyciele oraz goście z zagranicy.

Lekcje otwarte to zajęcia o otwartej formule. Trwają krócej niż ścieżki, nie wymagają deklaracji uczestnictwa w określonych zajęciach przez cały festiwal a przeznaczone są dla osób o różnym poziomie zaawansowania.

Poza głównym nurtem ścieżek, na festiwalu odbywają się także wieczorne laboratoria i poranne zajęcia zwane rozruchami, a od kilku lat także zajęcia z jogi, które są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko uczestników festiwalu. W ramach tzw. labów i rozruchów dajemy szanse młodym, początkującym artystom i nauczycielom na zaprezentowanie się szerszej publiczności oraz stwarzamy uczestnikom jeszcze więcej przestrzeni na twórcze poszukiwania.

Każdego festiwalowego wieczoru odbywają się wydarzenia towarzyszące w formie spektakli, koncertów i performanców. Sztandarowym wydarzeniem festiwalu są wieczorne jamy taneczne, na których uczestnicy dają wyraz swojej żywiołowości, pasji i umiejętnością. Jamom często towarzyszy muzyka na żywo, do której tworzenia zapraszamy lokalnych wrocławskich muzyków.
Od 2020 roku startujemy z nowym projektem KLASA MISTRZOWSKA – to zajęcia skierowane dla osób na poziomie średnio- zaawansowanym i zaawansowanym, które chcą praktykować w głębszym procesie w danej dziedzinie. Praca ta może, lecz nie musi zakończyć się pokazem finałowym.

Festiwal organizowany jest od 2010 r. przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych MOMENTUM.

Zapraszamy do wejścia w działanie, do poszerzania horyzontów, pogłębiania doświadczenia, wiedzy, do wspólnego poszukiwania.

Skip to content