Laboratoria

To przestrzeń w której eksperymentujemy. To okazja dla nieznanych jeszcze szerszej publiczności pedagogów, żeby zaprezentować swoją technikę, warsztat lub po prostu siebie. Prowadzący są wybierani na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Karol swoboda

Podładuj baterie: Qi gong, powięź, ruch i relaks.

To zajęcia o niskiej intensywności nastawione na odbudowanie naszej energii oraz regenerację ciała. Poprzez prosty intuicyjny ruch nastawiony na stretching powięźi uwolnimy nieco napięć z neszych ciał i dodamy im miękkości. Następnie dzięki ćwiczeniom qi gong obudzimy w sobie energię, podniesiemy jej poziom, i sprawimy by płynęła swobodnie. Zakończymy krótką relaksacją, w której czerpiąc z mocy naszej wyobraźni doładujemy i zharmonizujemy się jeszcze bardziej, by wylądować w stanie ugruntowania, witalności i przejrzystości.
BIO:
Ruchowcem jestem z natury i z pasji. Sport i praca z ciałem od zawsze była na mojej drodze.  Bardziej świadome podejście do ciała zaczęło się 17 lat temu, kiedy rozpocząłem swoją przygodę z jogą.  Niedługo później dołączyły pierwsze doświadczenia z choreoterapią. Od zawsze uwielbiałem tańczyć, ale ta pasja w pełni i z dojrzałością rozwinęła się w ciągu ostatnich 6 lat. W tym czasie zagłębiłem się w improwizację, świadomość ciała, taniec spontaniczny i kontakt improwizację (to była miłość od pierwszego kontaktu :D) . Uczyłem się od wspaniałych nauczycieli na warsztatach  oraz swobodnie eksperymentując i eksplorując potencjał swojego ciała. Od 4 lat  regularnie praktykuję  qi gong. W Krakowskim Kontakcie prowadzę swoje stałe zajęcia „Obudzić Ciało” w których skupiając się na kultywowaniu naszej witalnej energii łączę qi gong, bioenergetykę Lowena, ruch i inne wspaniałości. Ponad to wspólnie z bratem Dawidem prowadzę zajęcia z podstaw kontakt improwizacji. Od 2,5 wykonuje tradycyjny hawajski masaż lomi lomi nui. Wierzę w różnorodność, synergię i integratywność, zarówno w rozwoju całej naszej istoty jak i w samym obszarze ciała i ruchu. Wierzę w inteligencję i intuicję naszych ciał. Wierzę że jest ono bramą do naszej witalnej energii, do naszej obecności, do naszego ugruntowania i scentrowania. Wierzę, że ciało jest źródłem  przyjemności, radości i mocy.  Wierzę że świadoma praca z ciałem skrywa wspaniałe dary, i to na wyciągnięcie ręki! 

Magdalena Burtan

Good girl/bad girl

To warsztat dla kobiet chcących wejść w kontakt ze swoją kobiecością za pomocą tańca, ruchu i improwizacji. Celem laboratorium jest eksploracja kobiecości, świadome odkrywanie zmysłowości oraz poszukiwanie przyjemności płynącej z ciała i ruchu, a przy tym odkrywanie większej swobody i siły w byciu sobą oraz w byciu kobietą. Będziemy przybierać i zdejmować maski, żonglować wieloma aspektami naszej osobowości i kobiecości, odkrywać odczuwanie przyjemności w ciele, bawić się zmysłowością i celebrować wyjątkowość każdej z nas w atmosferze totalnego wsparcia i swobody. Tym samym wyjdziemy poza narzucone nam przez społeczeństwo schematy i osobiste tendencje, po to by poczuć większą lekkość i elastyczność, a w nich siłę. Biorąc wiatr w żagle, idziemy z prądem i umacniamy kobiety, po to by umacniać ich głos w świecie i pomóc im ucieleśnić większe poczucie wolności i odwagę.
O mnie: Tańczę od 9 msc życia, wtedy pierwszy raz stanęłam na nogi. Zaczynałam od polki i krakowiaka, po to by później znaleźć się w formacjach tańca nowoczesnego i rywalizować na szczeblu krajowym w grupie, duetach oraz solo. Byłam członkiem Londyńskiej grupy street’owej Masters of Movement, prowadzonej przez założycieli topowego studia tanecznego Studio 68. Dziś dalej rozwijam się w formach nowoczesnych, sięgam także do świadomości ciała, improwizacji, tańca współczesnego oraz flamenco. Jestem przy tym społeczniakiem – mocno interesują mnie kwestie społeczne, prawa kobiet, rozwój osobisty, psychologia oraz nauka zmiany. Ukończyłam nauki społeczno-polityczne, zdrowie publiczne oraz rozwój międzynarodowy na London School of Economics. Przeszłam masę kursów rozwojowych, włączając w to mentoring dla kobiet oraz aktorski coaching. Obecnie bezpośrednio współpracuję z jednym z czołowych na świecie mentorów tranformacji osobistej przy tworzeniu szkoleń. Moja działalność twórcza oraz edukacyjna naturalnie spotykają się na styku sztuk performatywnych, rozwoju osobistego oraz zmiany społecznej.

Kto pierwszy ten lepszy!

Do końca marca obowiązuje zniżka na karnety.
Partner główny:

Miasto Wrocław
Instytut im. Jerzego Grotowskieg0

Partner:

Zdrowa Zupa

Kasza i Pasza

Copyright: SIT MOMENTUM / festiwal cyrkulacje 2020
design + realizacja:
dance being / COCRE
TELEFONY:
Aga Rybak: 530 716 044
Jakub Gontarski: 791 561 909
Dorota Kamecka: 726 515 498
Barbara Gwóźdź: 530 570 672
ZAPISY NA FESTIWAL I WYDARZENIA PODCZAS FESTIWALU: cyrkulacje.zapisy (małpa) gmail.com
POZOSTAŁE INFORMACJE: cyrkulacje.festiwal (małpa) gmail.com
KONTO BANKOWE: Stowarzyszenie Inicjatyw twórczych Momentum
Małachowskiego 4/2, 50-084 Wrocław
84 1140 2004 0000 3502 7923 6774