[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Iwona Olszowska // Koncert na organy

Popis wirtuozerii ruchowej. Gdy o wybitnych muzykach mawia się, że mają słuch absolutny, o Iwonie Olszowskiej powiedzieć by należało, że jej ciało zbiera cały ruch z przestrzeni, grawitacji, tworząc absolutnie pełną całość, płynną jak dźwięki muzyki. Organiczną partyturę (dosłownie i w przenośni) dopełniało poczucie humoru i niesamowita swoboda występowania.

Nóra Hajós // solo na bazie pracy z Logomotion

Pokaz wykorzystujący Logomotion jako metodę pracy twórczej. Improwizacja ruchowo-słowna odzwierciedla jednocześnie usposobienie samej Nory – emanującej zaskakującymi skojarzeniami, poczuciem humoru, potrafiącej odnajdywać w prostych rzeczach niekończące się źródło dalszych poszukiwań i inspiracji.

W&M Physical Theatre

W zespołowych prezentacjach mogliśmy zobaczyć artystów związanych z Uniwersytetem w Calgary (Kanada), tegorocznego partnera festiwalu. Przy uczelni funkcjonuje W&M Physical Theatre – zespół założony przez Wojciecha Mochnieja i Melissę Monteros. Na scenie Studia na Grobli wystąpił zarówno młodszy skład grupy (studenci School of Creative and Performing Arts’ Dance Pro Series na Uniwersytecie Calgary), jak i stały skład zespołu w spektaklu Waiting Rooms in Heaven.

Couch Corner

Performans pedagogów, oparty na projekcie Couch Corner, którego inicjatorami byli Milan Kozanek i Zuna Vesna Kozankova. Dla wielu tancerzy ich hobby staje się pracą. Jakie jest Twoje hobby? Jak radzisz sobie z godzeniem życia prywatnego i rodzinnego z pracą? Czy jesteś tancerzem czy aktorem?

Any Oliveras i Antonio Sanza // Soleá del amor

Występ artystów flamenco – Any Oliveras i Antonio Sanza w spektaklu Soleá del amor. Nieprzewidziani w programie, wypełnili idealnie naczelną cechę Festiwalu Cyrkulacje, a mianowicie to, że najciekawsze zdarza się, gdy nikt się tego nie spodziewa. Pełna czaru, prostoty wyrazu i głębokiego uczucia opowieść o miłości – dojrzałej, osadzonej w ciałach, które już wiele przeżyły, a wciąż odkrywają na nowo.

[/av_textblock]

[/av_one_full]

Skip to content