PORANNE ROZRUCHY
To bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych poranne zajęcia. Rozgrzewki są prowadzone przez uczestników i gości festiwalu.
W tym roku dajemy Wam do dyspozycji  dwa studia, od godziny 9.00 do 10.00, od środy do soboty.
W jednym będą prowadzone przez Alicję Miszczor zajęcia pt. MASAŻ TAŃCEM.
W drugim można  będzie spotkać się na poranny streaching lub indywidualny bodywork and warm up.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

MASAŻ  TAŃCEM (improwizacja w tańcu)
Alicja Miszczor – Jobda
Te zajęcia są po to, żeby łagodnie ,,wejść ‘’ w dzień i przygotować stopniowo ciało do warsztatowych wrażeń.
Pierwsza część zajęć składa się krótkiej medytacji lub wizualizacji. Jest po to, żeby ,,wylądować’’ tu i teraz  poprzez obraz mentalny bądź zestrojenie z procesami fizjologicznymi organizmu .
Druga część to masaż w parach, który płynnie przechodzi w masaż tańcem (gdzie jakość dotyku i sposób poruszania się masującego staje się bodźcem i początkiem tańca dla osoby masowanej) zarazem odblokowując napięcia w ciele. Taki masaż przekształca się w  swobodny taniec w: duecie; solo; w grupie. Metoda ta odwołuje się min.  do metody Skinner Releasing Tehnique oraz do Ruchu Autentycznego.
W trzeciej części swobodny, uwolniony taniec  jest kierunkowany poprzez: poetyckie obrazy proponowane przez prowadzącą; odniesienia do anatomii; pracę ze zmysłami; symboliką ciała; stanami emocjonalnymi i takimi jakościami jak: ciężar-lekkość, napięcie-rozluźnienie, impuls, a także: czas, dynamika, przestrzeń, tempo.

Alicja Miszczor – Jobda
Improwizatorka, aktywna instruktorka: techniki tańca współczesnego, improwizacji w tańcu , ruchu scenicznego, gimnastyki i tańca dla seniorów. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu w Krakowie w 2013r (Arts Stations Foundation). Dyplomowana Instruktorka ‘Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała’ ( Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec. Od 2008 roku Tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej. Od 2014r. współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie. Uczestniczka wielu projektów tanecznych, realizacji scenicznych i video tańca we współpracy min. z: Jackiem Owczarkiem( ,,Pracownia Fizyczna”), Marco Voltą, Yukari Uto, Bartkiem Kulasem, Piotrem Werewką, Anną Wytych -Wierzgacz, Yasmeen Godder, Itzikiem Giuli. Zafascynowana dialogiem między tańcem a :teatrem, muzyką, literaturą, sztukami plastycznymi oraz środkiem plastycznym na scenie.

Skip to content