Planet KIDS! 2018

TANIEC POWIĄZANY z AFRYKĄ

czyli zawiąż dziecko w chustę i tańcz!

Prowadzący:
Aneta Szlacheta, DARIUSZ DŻUGAN

30.04.2018
godz. 13.15-14.45

Warsztaty tradycyjnego tańca afrykańskiego (Afryka Zachodnia)

Dla rodziców z dziećmi w chustach/nosidłach, kobiet w ciąży oraz planujących potomstwo.

Zajęcia odbywają się do energetycznej muzyki bębnów afrykańskich na żywo oraz przy kojących dźwiękach instrumentów, takich jak kontrabas czy balafon (relaksacja/stretching).

RYTMICZNY TANIEC RODZICA Z DZIECKIEM W CHUŚCIE

wzmacnia więzi, poczucie bezpieczeństwa, sprzyja rozwojowi maleństwa, relaksuje go i pomaga wyciszyć się. Jest sposobem na przywrócenie mamom sprawności fizycznej po ciąży i porodzie. Wspólny taniec rodziców z dziećmi integruje i uczy współpracy w grupie, a co najważniejsze jest wspaniałą zabawą.

TANIEC AFRYKAŃSKI

wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- a przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie!

RYTM I RUCH

istnieją od zarania dziejów, całe ludzkie życie jest z nimi związane. Już w brzuchu matki płód tańczy w rytm bicia jej serca.
Wszystkie pierwotne i „prymitywne” społeczności miały potrzebę wyrażania emocji oraz komunikowania się z przodkami i duchami poprzez muzykę i taniec. Afryka jest jednym z ostatnich miejsc, gdzie wciąż jeszcze żywe są tradycja, wierzenia, pradawne ceremonie i ‘festiwale’ przeznaczone na rozmaite okazje. Wszechobecna muzyka i taniec towarzyszą tym wydarzeniom, ale są również obecne podczas codziennego życia. AFRYKAŃSKIE KOBIETY nie rozstają się ze swoimi maluchami, nosząc je w chustach- wykonują właściwie wszystkie czynności dnia powszedniego. Aktywnie uczestniczą także podczas rozmaitych ceremonii i rytuałów, w trakcie których śpiewają i tańczą. Ich dzieci bardzo szybko dorastają i rozwijają się, uczą życia, stają samodzielne, a także osłuchując się z dźwiękami bębnów – niezwykle muzykalne i uzdolnione ruchowo.

Aneta Szlacheta

(Afrotonika Rytm & Ruch)

Animatorka kultury, ekolożka, instruktorka tańca afrykańskiego, podróżniczka, mama 2 letniej Rozalki, którą motała w chustę od urodzenia. Inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje ucząc się tańca u źródeł od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (Gwinea/ Mali) oraz tradycyjnego tańca z wiosek regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu „Freaki Afryki”. Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Francja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy, Litwa) z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Seckou Keita (Senegal), Adama Dembele (Burkina Faso), Harouna Dembele (Burkina Faso), Italo Sylla (Gwinea) i wieloma innymi. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Tancerka zespołu CBB Ensemble.

DARIUSZ DŻUGAN

(JUGHAN MUSIC)

Muzyk instrumentalista, kontrabasista, producent muzyczny, kompozytor, performer, podróżnik, animator kultury. W swojej twórczości łączy elementy jazzu, elektroniki, muzyki klasycznej i eksperymentalnej, nie pozostając również obojętnym wobec tradycji folkowej. Jego styl ewoluował poprzez współpracę z takimi zespołami jak: Matplaneta, Kanał Audytywny, Mazzoll Arythmic Perfection, Andrzej Przybielski, The Jazz Statues i wieloma innymi. Obecnie członek wędrownej grupy Mombé, zespołu Sewo Kaffo oraz Moon Hoax. Współpracuje ze stowarzyszeniem Rita Baum, w ramach spektakli „Czytanie w ciemnościach”

Uwaga!
-kobiety w ciąży mogą wziąć udział w warsztatach, jeśli nie mają przeciwwskazań do tańca od lekarza
-istnieje możliwość wypożyczenia chusty/nosidła po uprzednim skontaktowaniu się z prowadzącym
-osoby nie potrafiące samodzielnie wiązać dzieci w chusty, prosimy o wcześniejszy kontakt z prowadzącym

KONTAKT KIDS!

Prowadzący:
Paweł Konior, Ewa Wolf

30.04.2018 godz. 13.15-14.45

Zajęcia dla rodziców z dziećmi

Zajęcia inspirowane są zarówno Kontakt Improwizacją, Integracją Sensoryczną, neuromasażowymi nowinkami z pogranicza neurologopedii, jak i życiem codziennym z dwójką dzieci.

W trakcie zajęć rodzice i dzieci będą przypominać sobie jaka to frajda móc być razem. Poprzez zabawę ucząc się jak rozluźniać ciało, doceniać jego motorykę, fascynować się ruchem nieszablonowym, prawopółkulowym. Nic nie musieć i wszystko móc.
To znakomity powód żeby pobyć ze sobą, docenić rolę dotyku w relacji dziecko-rodzic, rodzic-dziecko oraz uwolnić przeponę śmiejąc się razem. Te zajęcia to prawdziwa gratka dla wszystkich rodziców tęskniących za prawdziwym “quality time” ze swoim dzieckiem”.

Prowadzący: Dwójka rodziców, tancerzy, performerów, prowadzących zajęcia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych ze świadomego ruchu.

Prowadzący:

WIęcej o nich: https://www.facebook.com/bodypatchwork/

Adres i dane:
ul. Małachowskiego 4/2
50-084 Wrocław
KRS: 0000367176
REGON: 21369358
NIP: 8992704434
Konto bankowe:
Bank Millenium
27 1160 2202 0000 0001 7120 7743
Telefony:
Aga Rybak: 530 716 044
Jakub Gontarski: 791 561 909
Dorota Kamecka: 726 515 498
Barbara Gwóźdź: 530 570 672
Adres email:
cyrkulacje.festiwal (małpa) gmail.com
cyrkulacje.zapisy (małpa) gmail.com
Zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego.

15 + 7 =

Skip to content