Sylwetki pedagogów

Do prowadzenia warsztatów i zajęć podczas festiwalu są zapraszani czołowi polscy i zagraniczni pedagodzy. Zapoznaj się z kadrą pedagogiczną tegorocznej edycji.

Natalia Iwaniec

GAGA /dancers – warsztat i lekcje

Natalia jest certyfikowaną nauczycielką GAGA. Uczyła na wielu miedzynarodowych festiwalach takich jak: Ibiza Contact Improvisation Festival, Dancing Poznan czy Incidans w Szwajcarii. Jako goscinna nauczycielka prowadzi lekcje na wyzszych uczelniach: NSCD w Leeds, w Trinity Laban w Londynie. Poza intensywną praktyką nauczycielską GaGa, Natalia tańczyła m.in. w ramach festiwalu Resolution! w The Place w Londynie w spektaklu „Pieces of mosaic”, w Fryburgu podczas festiwalu Incidase w spektaklu „Hello Love”. Współtworzyła duet z Iwoną Olszowską „Naive recreatuve Dance”, ” Instantaneo” z Valeria D’Amico.

Iwona Olszowska

Świadomość ciała z elementami Body Mind Centering® – warsztat i lekcje

Taniec Współczesny wg Izadory Duncan – lekcje

Specjalistka w swojej dziedzinie. Współpracuje z nami od 10 lat. Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance); Somatic Movement Educator wg metody Body MindCentering®. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce.

Swoją karierę taneczną rozpoczęła w latach osiemdziesiątych w studenckim teatrze tańca „Kontrast”. Obok niej, pierwsze kroki na swojej twórczej drodze stawiały tam m.in. Marta Pietruszka i Katarzyna Skawińska. Współzałożycielka – wraz z Martą Pietruszką – Eksperymentalnego Studia Tańca EST (1989). Jeszcze pod koniec lat osiemdziesiątych organizowano tam warsztaty z podstaw techniki Limona oraz analizy ruchu Rudolfa Labana. Od 1989 roku kierownik artystyczny EST-u, realizującego obecnie projekty improwizacji strukturalnej, lecture-performance i site-specific. Tworzy cykl Obszar tańca w Teatrze BARAKAH.

Gosia Mielech

GAGA – masterclass

tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczynskiej, w Poznaniu oraz Gaga Teacher’s Training Course. W latach 2007 – 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze zespołu Teatru Tańca, występując w spektaklach takich choreografów i choreografek jak m.in. Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska, Thierry Verger i inni.

Obecnie jest związana z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata jego istnienia stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie W ramach projektu zaprasza także do współpracy gościnnych choreografów – np. Shi Pratt stworzyła dla DanceLab spektakl pt. We Bleed The Same Color.

Jej najnowszy spektakl, FearLess, został zakwalifikowany do Polskiej Sieci Tańca w sezonie 2020/2021. Dotychczas prezentowany był, w: Polsce, Norwegii oraz Indiach. W 2020 roku otrzymała stypendium twórcze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kreację spektaklu teatru tańca. Premiera spektaklu odbędzie się w latem 2021 roku w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Jest twórczynią spektaklu MOA, stworzonego dla Olsztyńskiego Teatru Tańca, premiera odbędzie się w lipcu 2021 roku. Gosia Mielech została zaproszona przez zespół Emergence w Londynie, aby stworzyć autorski spektakl, jesienią 2021 roku.

Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec. Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze, gdzie zaprezentowała swoje spektakle. Współpracowała z izraelsko-holenderskim duetem Uri Ivgi & Johan Greben, tańcząc w nowych produkcjach oraz w bieżącym repertuarze Ivgi & Greben. Jako tancerka współpracuje także z reżyserami, m.in: Per – Olaf Sorensen, Agnieszką Glińską, Janem Komasą.

Jest artystycznie zaangażowana w interdyscyplinarne projekty artystyczne – jest wykonawczynią, choreografką, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami oraz sesjami zdjęciowymi (artyści, z którymi współpracowała to Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast i inni).

Uczy swojego repertuaru realizowanego w ramach DanceLab na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. Jest gościnną nauczycielką, w Scottish Dance Theatre (Dundee), Bangkok City Ballet (Tajlandia), Regionteater Väst (Uddevalla, Szwecja), ilDance (Göteborg, Szwecja), T.H.E Dance Company (Singapur), Lasalle – Collage of the Arts (Singapur), Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Akademii Sztuk Teatralnych – Wydziale Teatru Tańca w Krakowie, Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu.
Prowadzi warsztaty z Gaga, tańca współczesnego, M.O.V.E., improwizacji w Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Brukseli, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Indonezji, Singapurze, Indiach, Izraelu, Francji.

Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

www.gosiamielech.com

Paweł Wójtowicz

Metoda Feldenkreisa – ścieżka twórcza

Paweł Wójtowicz – certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa. Zajmuje się nią od 11 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Od 2013 roku prowadzi warsztaty w całej Polsce i zagranicą. Uczył studentów na Akademii Muzycznej w Katowicach i w Łodzi. Pracuje indywidualnie tą Metodą z dziećmi z problemami neurologicznymi m.in. w Ukrainie i Kazachstanie.

Paweł Konior

Kontakt Improwizacja – ścieżka twórcza i lekcja

Paweł Konior – performer, tancerz oraz nauczyciel tańca. Studiował w Salzburg Experimental Academy of Dance, swój warsztat taneczny doskonalił w Holandii, Belgii i Polsce z takimi choreografami, jak: Pedro Goucha, Einat Tuchman, Mor Shani, Rita Vilhena, T.r.a.s.h Company, Ugo Dehaes, Tomasz Wygoda, Iwona Olszowska. Pawła, jako performera, interesuje odkrywanie nowych przestrzeni w tańcu oraz nowatorskie podejście do dawnych form ruchu.Taniec postrzega jako studium ludzkiej duszy. poszukuje indywidualizacji ruchu i rytmu, który wypływając z wnętrza człowieka, jest niepowtarzalny niczym linie papilarne. Ruch, który go pociąga, jest organiczny, bazuje na emocjach, pogłębia czucie i świadomość ciała.

Karolina Kroczak

Oddaj ciężar – ścieżka twórcza /  Floorwork – lekcja

Tancerka, choreografka, pedagog tańca współczesnego, świadomego ruchu, improwizacji i partnerowania. Absolwentka Wiedzy o Kulturze (Uniwersytet Warszawski) i projektu edukacyjnego Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych (Śląski Teatr Tańca/ Leonardo da Vinci). Jako tancerka w latach 2006-2018 pracowała w Teatrze Tańca Zawirowania (m.in spektakle „Closenes”, „Fuera de Campo” /chor. Daniel Abreu,”Out in the line up” /chor Nadar Rosano, „Where Should We go”) Karolina stworzyła choreografię dla zespołu takie jak: „Rzeczy, rzeczy, rzeczy”, „Wybieg”, „The crossing: Fish Tail”, “Empty Bodies”, “All Journeys”. W latach 2010-2017 pracowała przy produkcjach teatralnych (Teatr Capitol) i telewizyjnych (TVN – choreograf programu „You Can Dance – po prostu tańcz”, Polsat „Dancing with the Stars/Taniec z Gwiazdami”). Prowadzi szkolenia z partnerowania, improwizacji i kompozycji tańca (m.in. Warszawska Szkoła Filmowa, szkolenie tancerzy programu You Can Dance, Kurs Instruktora Tańca Egurrola Dance Studio, Mad Catz Mentorship Program). Od 2015 roku tworzy autorski projekt „Oddaj Ciężar” – cykl szkoleń i projektów artystycznych, których podstawowym założeniem jest użycie techniki partneringu i kontakt improwizacji zarówno w treningu jak i pracy twórczej.

Alicja Miszczor

Relaksacje – lekcje

Improwizacja taneczna i teatr fizyczny – Istota Ruchu – lekcje

Alicja Miszczor – Ur. w 1982 r. Aktorka ruchu, instruktorka improwizacji tanecznej, teatru fizycznego i kompozycji ruchu. Instruktorka Hatha Jogi. Twórczyni metody InterArt Dance, w której łączy różne dziedziny sztuki. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (2013). Dyplomowana Instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ Detlef Kappert) – kurs choreoterapii. Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 do 2015 roku tancerka w EST u Iwony Olszowskiej. Od 2013 do 2015 współpracowała z teatrem Barakah w Krakowie. Uczestniczka i autorka spektakli oraz projektów video tańca. Od 2018 r. współpracuje z fundacją Krzyżowa pracując m.in. z osobami o różnym rodzaju i stopniu niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej. Ukończyła kurs masażu klasycznego.

Sam Alty

Ekologia głosu: badanie związku między głosem a otoczeniem – lekcje

Samuel Alty – jest wielokrotnie nagradzanym kompozytorem, autorem piosenek, twórcą teatralnym, działaczem na rzecz środowiska i pedagogiem głosu. Występował na arenie międzynarodowej m.in.: w Operze Królewskiej (Wielka Brytania), Narodowym Forum Muzyki (Polska), brał udział w Międzynarodowym Festiwalu w Edynburgu (Wielka Brytania) oraz w festiwalu Melodica Festival (Islandia). Więcej informacji na: www.samuelalty.com

Tomek Pomersbach

Taniec współczesny (technika) – ścieżka 

Odpoczynek w ruchu – lekcje

Tancerz, pedagog tańca oraz praktyk Metody Ilana Leva. Pochodzi z Wrocławia, gdzie stawiał pierwsze kroki w tańcu m.in. jako wychowanek studia tanecznego Operetki Dolnośląskiej. Taniec współczesny studiował na London Contemporary Dance School, a zawodową karierę taneczną rozpoczął w 2010 roku w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Przez ponad 3 lata pracy w zespole występował w spektaklach polskich i zagranicznych chreografów – m.in. Andrzeja Adamczaka, Macieja Kuźmińskiego, Ohada Naharina, Jo Strømgrena, Ewy oraz Pauliny Wycichowskich. Od 2014 roku pracuje jako tancerz niezależny. Jest na stałe związany z Pink Mama Theatre, prowadzonym przez Sławka Bendrata oraz Dominika Krawieckiego w szwajcarskim Bernie. Do dzisiaj zrealizował z tym zespołem sześć premier, w tym prezentowany w ramach Edinburgh Festival Fringe 2018 spektakl Jungle. Aktualnie dzieli swoje życie zawodowe pomiędzy regularnymi zajęciami z tańca współczesnego i praktyką Metody Ilana Leva we Wrocławiu oraz pracą w charakterze tancerza-aktora w Pink Mama Theatre w Bernie. Jest fascynatem ruchu i pracy z ludźmi.

Kto pierwszy ten lepszy!

Do końca marca obowiązuje zniżka na karnety.
Partner główny:

Miasto Wrocław
Instytut im. Jerzego Grotowskieg0

Partner:

Zdrowa Zupa

Kasza i Pasza

Copyright: SIT MOMENTUM / festiwal cyrkulacje 2020
design + realizacja:
dance being / COCRE
TELEFONY:
Aga Rybak: 530 716 044
Jakub Gontarski: 791 561 909
Dorota Kamecka: 726 515 498
Barbara Gwóźdź: 530 570 672
ZAPISY NA FESTIWAL I WYDARZENIA PODCZAS FESTIWALU: cyrkulacje.zapisy (małpa) gmail.com
POZOSTAŁE INFORMACJE: cyrkulacje.festiwal (małpa) gmail.com
KONTO BANKOWE: Stowarzyszenie Inicjatyw twórczych Momentum
Małachowskiego 4/2, 50-084 Wrocław
84 1140 2004 0000 3502 7923 6774