Cyrkulacje 2016 / Aktualności

LEKCJE OTWARTE

TECHNIKA TAŃCA/FLOOR WORK

Na  lekcjach  tańca współczesnego, które prowadzi Sławek Bendrat, wykorzystywane  są jego  wieloletnie doświadczenia  zdobyte  podczas  pracy w wielu europejskich zespołach i pięcioletniej pracy pedagogicznej w Szwajcarii.
Lekcja bazuje na  wykorzystaniu  technik „floor work” i  „release „, oraz innych  ćwiczeń, które jednocześnie wzmacniają  sprawność fizyczna  tancerza.
Nacisk kładziony jest  na prace  nad   płynnością ruchów i opanowanie techniczne materiału  choreograficznego.
Istotna częścią  lekcji jest ćwiczenie frazy ruchowej, w której  analizowane  są detale i  interpretacja  każdego  ruchu.
Materiał ruchowy  często składa się  z  małych  gestów, które umożliwiają  tancerzowi   wydobycie emocji w ruchu.

Sławek BenDrat
Tancerz i choreograf. Wrocławianin. Studiował na Wydziale Pedagogiki Baletowej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; jest absolwentem Poznańskiej Szkoły Baletowej. Przez wiele lat jako tancerz związany był z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, a następnie jako tancerz i choreograf z Luzerner Theater w Szwajcarii. Kolejne dwa lata pracował w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille), kierowanego przez Frederica Flamanda. W 2010 roku otrzymał nagrodę na Baltic Movement Contest za solo Pinku Chirashi. Jest jednym z założycieli Pink Mama Theatre, w którym sprawuje funkcję dyrektora artystycznego oraz choreografa wszystkich spektakli teatru. Pink Mama Theatre od 2013 roku ma statut associated artist w Dampfzentrale Bern – jednej z najważniejszych scen tańca w Szwajcarii

Znajdź nas na Facebooku