Sylwetki Pedagogów

Natalia Iwaniec
Certyfikowana nauczycielka Gaga,tancerka i choreografka. Uczyla się u takich postaci jak Ohad Naharin, Yaseem Godder, Yossi Berg, Oded Graf, Iwona Olszowska i wielu innych. Jako niezależna artystka uczy na całym świecie podczas festiwalów, na uczelniach wyższych i podczas otwartych warsztatów. W zeszłym roku zrealizowała swoją pierwszą solową pracę BIRDLAND, którego premiera odbyła się na Węgrzech podczas INTERNATIONAL DANCE WEEK BUDAPEST

Ksenia Opria

Na codzień tańczę, mieszkam i pracuję w Warszawie. Ukończyłam studia Taniec i Somatyka (Dance and Somatics), ISLO (Itä-Suomen Liikuntaopisto), Finlandia. Później uczestniczyłam i współtworzyłam projekt „Living Arts Base” w Katalonii. Uczyłam i prowadziłam warsztaty we Francji, Izraelu, na Malcie, w Szwecji, Finlandii, Estonii i Polsce. Obecnie studiuję metodę pracy z ciałem Ilan Lev Method. Kontakt Improwizacja jest dla mnie głównym źródłem doświadczeń, nauki oraz praktyki. Zainspirowała ona moje dalsze poszukiwania w innych dziedzinach ruchu takich jak: Ruch Autentyczny, Feldenkrais, Trager Approach, Teatr Fizyczny. Ostatnio jestem zafascynowana sposobem, w jaki uczą się dzieci. Robią to poprzez ruch, eksperymentowanie, próbowanie, powtarzanie, rozpoczynanie od nowa i zabawę, nie traktując tego zbyt poważnie.

Shai Dayan
Wszechstronny muzyk i wokalista. Komponuje muzykę do filmów i przedstawień tanecznych, współpracując zarówno z niezależnymi artystami, jak i szeroko znanymi producentami takimi jak National Geographic. Prowadzi warsztaty w Izraelu i Europie z improwizacji oraz samoświadomości, podczas których używa muzyki, głosu i ruchu jako narzędzi do poznania naszej prawdziwej natury. Przez 5 lat studiował w Indiach filozofię oraz medytację. Przez ostatnie 15 lat bada związki pomiędzy muzyką a wolnością oraz ich użyciem jako narzędzi do odkrywania natury człowieka. Podróżując po wielu zakątkach świata od Australii po USA brał udział w wielu projektach muzycznych i teatralnych.

Marion Sparber

Marion otrzymała profesjonalne wykształcenie taneczne w Varium w Barcelonie oraz w Iwanson Contemporary w Monachium. Od dziesięciu lat Marion ma doświadczenie w nauczaniu tańca współczesnego na pozimie zawodowym m.in w Marameo, Tanzfabrik, Dock 11, Academy Dancer Russia, The University of St. Petersburg, Ballettförderzentrum Nürnberg, Kari Tanzhaus i Deltebre Dansa Festival. Współpracowała z Sonia Rodriguez Company, ADN-Dialect, Stella Zannou, Weedance Company, Eldon Pulak, Philipp Amann i Olga Alvarez. Jej solowa praca „The Ripe and Ruin ” była polazywana na wielu festiwalach. Jest współzałożycielką” KpiQA-Collective „. Odbyła turnee z duetem „Eight” przez Kostarykę i Europę.

Aga Rybak
Uczy, porusza się, poszukuje. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach programu badawczego Body Constitution. Autorka warsztatów Struna ciała wraz z Jakubem Gontarskim. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Absolwentka Academy of New Dance and Improvisation oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Współtworzyła min spektakle Animan – I AM that, Dom Wariatów oraz Idiotę w Teatrze Pieśń Kozła.
Doskonali swój warsztat w kraju i za granicą.
Jest terapeutą oraz nauczycielem Lomi Lomi Nui- hawajskiej metody pracy z ciałem w systemie Aloha International oraz Life Impressions Bodywork (Ayurweda & Life Impressions Institute).
Jest praktykiem Thai Yoga Massage Sacred Dance ( Sunshine House & Thai School Chiang Mai).
Członkini ECITE (Europejska Wymiana Nauczycieli Contact Improvisation). Inicjatorka wrocławskiego środowiska kontakt improwizacji. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty.
Współtwórczyni festiwalu CYRKULACJE – i projektu „Planet Kids”.
W swojej pracy łączy szeroko pojętą wiedzę o człowieku, wspierając ruch, oddech, zdrowie i naturalną ekspresję.

Alan Fuentes y Guerra

Alan Fuentes-Guerra to meksykański tancerz i nauczyciel obecnie mieszkający w Berlinie. Otrzymałwykształcenie w EPDM i SEAD na studiach podyplomowych „Projekt Bodhi”. Jego osobiste zainteresowanie tańcem jest zakorzenione w ludzkiej komunikacji i rozwoju człowieka, a także w integrowaniu różnych technik ruchowych takich jak: capoeira, teatr fizyczny i muzyka.

Współpracował z takimi choreografami jak Sita Ostheimer, Etienne Gilloteau, Cecilia Lugo, Miguel Mancillas, Francisco Cordova, Marion Sparber, występując m.in. w Meksyku, USA, Anglii, Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, na Węgrzech i w Izraelu.

Tal Avni

Tal Avni jest interdyscyplinarnym artystą i nauczycielem pracującym w Izraelu (Tel Awiw). Łączy taniec, muzykę, klauning i rozmaite metody ruchu. Jest praktykiem Child’Space (Metoda Feldenkraisa) oraz instruktorem sztuk walki „Kempo-jitsu” (czarny pas). Jest także byłym tancerzem Liat Dror i Nir Ben-Gal Dance Company.Tal uczy kontaktu i improwizacji na całym świecie (Węgry, Hiszpania, Brazylia, Argentyna, Niemcy, Polska, Rumunia). Uczy także regularnie kontaktu w szkole tańca „HAKVUTZA” w Tel-Awiwie. Jako performer występuje i tworzy różnorodne projekty: Circus Florentine (współczesny spektakl klauna), The Room Theatre („Bunt Martwych”/Ako Festival), performance “Bordel Total Cabaret”, „Tsila”/Gait Liss Dance Theatre Company. Współtworzy również zespół progresywno-rockowy LuBaZuK oraz studio tańca Body Garage.Nigdy nie kończące się poszukiwanie nowych środków wyrazu I form twórczości zaprowadziło Tala niedawno do Instytutu Akademii Błaznów\Nouveau Clowns Institute pod kierownictwem Slava Palunina i Jango Edwardsa, gdzie ukończył i uzyskał dyplom błazna.

Dorota Kamecka
Jestem absolwentką kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, certyfikowanym instruktorem Improwizacji Ruchu i Symboliki ciała, nauczycielką contactimprovisation.
Od 12 lat prowadzę regularne autorskie zajęcia taneczno-ruchowe z różnorodnymi grupami min. Intudance-w oparciu o taniec intuicyjny, z seniorami- gimnastyka przez taniec, contact Improvisation.
Jestem współtwórczynią i współorganizatorką wszystkich dotychczasowych edycji Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE, współtwórczynią i adeptką Academy of New Dance and Improvisation we Wrocławiu. Współorganizatorką międzynarodowej wymiany nauczycieli contact improvisationEcite 2013 i członkiem tej społeczności.
Nieustannie poszukuję nowych możliwości wyrażania siebie w tańcu. Biorę udział w zajęciach i kursach instruktorskich związanych zarówno z terapią tańcem i pracą z ciałem, jak i poświęconym konkretnym technikom tanecznym, zwłaszcza w obszarze contact improvisation.

Iwona Olszowska
Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance); Somatic Movement Educator wg metody Body MindCentering®. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce. Swoją karierę taneczną rozpoczęła w latach osiemdziesiątych w studenckim teatrze tańca „Kontrast”. Obok niej, pierwsze kroki na swojej twórczej drodze stawiały tam m.in. Marta Pietruszka i Katarzyna Skawińska. Współzałożycielka – wraz z Martą Pietruszką – Eksperymentalnego Studia Tańca EST (1989). Jeszcze pod koniec lat osiemdziesiątych organizowano tam warsztaty z podstaw techniki Limona oraz analizy ruchu Rudolfa Labana. Od 1989 roku kierownik artystyczny EST-u, realizującego obecnie projekty improwizacji strukturalnej, lecture-performance i site-specific.Tworzy cykl Obszar tańca w Teatrze BARAKAH.

Barbara Gwóźdź
Tancerka i choreografka. Studiowałam w PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Jestem absolwentką Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz kulturoznawstwa w specjalności Zarządzanie w kulturze (Dolnośląska Szkoła Wyższa). Byłam stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca oraz rezydentka SOLO Projekt w 2013 roku w Art Stations Foundation w Poznaniu oraz stażystką Teatru ZAR w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, a także słuchaczką Uniwersytetu Otwartego przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego w latach 2010-2012. Na początku swojej tanecznej kariery byłam związana zawodowo ze Sceną Tańca w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz współpracowałam z Art Color Ballet w Krakowie. Od kilku lat pracuję z reżyserami teatralnymi zajmując się reżyseria ruchu. Do najważneiejszych swoich prac zaliczam obsypany nagrodami monodram SYNEK w reżyserii M.Podstawnego oraz dyplom zrealizowany w PWST we Wrocławiu LEW NA ULICY (C.Iber) oraz spektakl muzyczno-taneczny PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE (A.Glińska). W sezonie 2013/2014 stworzyłam dwa autorskie spektakle solowe pokazywane w Polsce i za granicą. Ponadto od 2010 jestem współorganizatorka Festiwalu CYRKULACJE we Wrocławiu oraz miałam okazje zostać asystentka producenta Deltebre Dansa Festival w Hiszpanii w 2012. Uczę jogi, tańca i medytacji aktywnych oraz zajmuje się świątynnym masażem Lomi Lomi Nui.

Więcej na: baskagwozdz.blogspot.com oraz allyourbody.blogspot.com

Jakub Gontarski
Jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych 13. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją samoobrona (AZS-AWF Wrocław). Certyfikowany trener personalny oraz trener ruchu pod kierunkiem Steve’a Maxwella (USA). Twórca warsztatów Struna ciała Bojowy partnering, skupionych na takich zagadnieniach jak: ekspresja, obecność, dramaturgia, kreatywność w sztukach walki na ścieżce wojownika-performera. Podróżuje do Brazylii, aby dokumentować wyprawy i brać czynny udział w rytuałach candomblé. Współtworzył m.in. spektakle Animan – I Am ThatDom wariatów. Improwizuje ruchowo na scenie z muzyką na żywo. Kilkanaście lat praktykował sztuki walki: japońskie judo i brazylijską capoeirę (w Brazylii i wielu krajach Europy). Kształcił się u wybitnych nauczycieli z Polski i zagranicy w zakresie tańca współczesnego, kontaktu improwizacji i partnerowania. Inspiruje się motoryką i mechaniką ciała oraz procesami jego integracji i adaptacji. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach programu badawczego BodyConstitution. Jest współorganizatorem Wrocławskiego Festiwalu CYRKULACJE i projektu „Planet Kids”. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Momentum”. Współpracował z Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, organizując międzynarodowe warsztaty, choreografie i spektakle z młodzieżą. Prowadzi we Wrocławiu warsztaty z dziećmi i młodzieżą ze środowisk wykluczonych, m.in. w ramach projektu „Myśl w Ruchu” Instytutu Muzyki i Tańca.

Anna Haracz 
Tancerka….