Idea CYRKULACJE 2018

IX CYRKULACJE – Wrocławski Festiwal Ruchu
28.04 – 2.05. 2018 r.
Instytut im. J. Grotowskiego, Studio na Grobli 
ul. Na grobli 30/32, Wrocław

CYRKULACJE to festiwal tańca, ruchu i eksploracji ciała jako narzędzia, przez które doświadczamy rzeczywistość. Odbywający się od 2010 roku we Wrocławiu festiwal z kameralnego przedsięwzięcia urósł do rangi ważnego wydarzenia o zasięgu krajowym, który swoim niepowtarzalnym charakterem i otwartą formułą przyciąga zarówno amatorów, jak i profesjonalistów w dziedzinie tańca i jemu pokrewnych. To obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich festiwali tańca. CYRKULACJE to 5 dni intensywnych warsztatów, nazywanych ścieżkami twórczymi, które są zorientowane na pracę w procesie, która może lecz nie musi zakończyć się pokazem finałowym. Do prowadzenia ścieżek zapraszani są czołowi polscy nauczyciele oraz goście z zagranicy. Poza głównym nurtem ścieżek, na festiwalu odbywają się także wieczorne laboratoria i poranne zajęcia zwane rozruchami, które są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko uczestników festiwalu. W ramach tzw. labów i rozruchów dajemy szanse młodym, początkującym artystom i nauczycielom na zaprezentowanie się szerszej publiczności oraz stwarzamy uczestnikom jeszcze więcej przestrzeni na twórcze poszukiwania. Każdego festiwalowego wieczoru odbywają się wydarzenia towarzyszące w formie spektakli, koncertów i performanców. Sztandarowym wydarzeniem festiwalu są wieczorne jamy taneczne, na których uczestnicy dają wyraz swojej żywiołowości, pasji i umiejętnością. Jamom często towarzyszy muzyka na żywo, do której tworzenia zapraszamy lokalnych wrocławskich muzyków. Dzięki wsparciu i uprzejmości Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, festiwal odbywa się w pięknym, położonym nad rzeka studiu „Na Grobli”, które zapewnia wyjątkowe warunki pracy w jednej wspólnej przestrzeni dając szanse na stworzenie prawdziwie przyjaznej i swobodnej atmosfery, za którą festiwal jest znany i ceniony.


Wrocławski Festiwal Ruchu – OTWARTY, ROZTAŃCZONY, INSPIRUJĄCY!

Zapraszamy do wejścia w działanie, poszerzania horyzontów, pogłębiania doświadczenia, wiedzy, do wspólnego poszukiwania. 5 intensywnych dni warsztatów, spotkań, wymiany i poszukiwań ruchowo-tanecznych.


Program:

Tegoroczna edycja będzie miała miejsce podczas majówki w dniach 28.04-2.05.2018.

W programie festiwalu:

ŚCIEŻKI TWÓRCZE:

 • Marion Sparber, Alan Fuentes – Partnerowanie/Wspólna lewitacja
 • Agnieszka Rybak i Jakub Gontarski – Struna Ciała/Partnering bojowy
 • Tal Avni – Improwizacja/melodia pustej przestrzeni
 • Shai Dayan – Obecność głosu
 • Iwona Olszowska – Świadomość ciała w oparciu o Body Mind Centering®/Oś ciała-świadomość kręgosłupa
 • Ksenia Opria – Kontakt Improwizacja/W obięciach

LEKCJE OTWARTE:

 • Gaga dancers/Gaga People – Natalia Iwaniec
 • Technika Tańca Współczesnego – Marion Sparber
 • Kontakt Improwizacja – Agnieszka Rybak i Dorota Kamecka
 • Taniec współczesny według Isadory Duncan – Iwona Olszowska
 • Głos – Shai Dayan
 • Floor work – Alan Fuentes
 • Clowning – Tal Avni

PORANNE ROZRUCHY/ Anatomia świadomości – Anna Haracz

***Nowość***

WIECZORNE ROZCIĄGANIE/Body Balance- Barbara Gwóźdź.
Połączenie technik jogi, qi gong i pilatesu oraz relaksacji w jeden spójny warsztat mający na celu rozciąganie i tonizację mięśni po wysiłku, wzmocnienie poszczególnych partii ciała, regenerację energii i relaksację.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE!
(szczegóły niebawem)

LABORATORIA!

PLATFORMA PLANET KIDS!

AFTER PARTY!

Zapraszamy!
Aga Rybak, Jakub Wiktor Gontarski, Dorota Kamecka, Baśka Pixie Gwóźdź

*Zapisy ruszają od lutego! szczegóły wkrótce, na naszej stronie www.cyrkulacje.wrocław.pl i na fb