Idea CYRKULACJE 2017

CYRKULACJE – Wrocławski Festiwal Ruchu
29.04 – 3.05. 2017 r.
Instytut im. J. Grotowskiego, Studio na Grobli 
ul. Na grobli 30/32, Wrocław

To już ósma edycja festiwalu – ósma wspólna podróż po własnym ciele i zmysłach. Tym razem nie dążyliśmy do nazywania i wydzielania obszaru działań, do których Was zapraszamy. Przez poprzednie lata Cyrkulacje spajała niezmiennie idea otwartości i atmosfera wymiany – i to własnie tym wartościom oddajemy się w pełni w tym roku. Szeroka definicja ruchu zaprasza przede wszystkim do doświadczania bogactwa, gęstości i różnorodności jego form. Elementem tego poznania jest w naszym odczuciu przede wszystkim kontakt – zarówno z samym sobą, jak i innymi uczestnikami. Stąd w tegorocznej ofercie rozszerzyliśmy działania służące dzieleniu się doświadczeniem i rozmową. Chcemy, by festiwal stał się przestrzenią dla intensywnego „bycia” – dynamiczną i angażującą we wspólne przedsięwzięcia.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych, lekcji otwartych, coachingu, porannych rozruchów i wydarzeń towarzyszących (jamy, spektakle, itp.), szczególnej uwadze polecamy więc laboratoria, które odbędą się w formule „hydepark”, otwarte na Wasze pomysły i spojrzenia na ruch. Wierzymy, że odpowiedzi przyjdą, gdy zasiądziemy do pytań wspólnie.


Wrocławski Festiwal Ruchu – OTWARTY, ROZTAŃCZONY, INSPIRUJĄCY!

Zapraszamy do wejścia w działanie, poszerzania horyzontów, pogłębiania doświadczenia, wiedzy, do wspólnego poszukiwania. 5 intensywnych dni warsztatów, spotkań, wymiany i poszukiwań ruchowo-tanecznych.


Program:

COACHING:
Roberto Olivan – INSTYNKT JAKO ŹRÓDŁO RUCHU.
Dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy, ruchowców.

ŚCIEŻKI TWÓRCZE:
Ale Jara – GAGA
Mirva Makinen – KONTAKT IMPROWIZACJA „WEWNĘTRZNY KRAJOBRAZ”
Iwona Olszowska – ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA Z ELEMENTAMI BMC – „Połączenia w ciele”
Aga Rybak i Jakub Gontarski – STRUNA CIAŁA – Martial Partnering
Shai Dayan – OBECNOŚĆ GŁOSU

OTWARTE LEKCJE:
Ale Jara – GAGA
Iwona Olszowska – FALL IN DANCE
Roberto Olivan – TANIEC WSPÓŁCZESNY
Aga Rybak i Dorota Kamecka – CONTACT IMPROVISATION
Mirva Makinnen – CONTACT IMPROVISATION
Michał Śniegu Strugarek – GROOVE / FLOW / ENERGY
Agnieszka Jaśkowska – HIP HOP

LABORATORYJNY HYDEPARK:
W tym roku powracamy do pierwotnej idei laboratoriów jako przestrzeni otwartej dla uczestników festiwalu. Podczas festiwalu przygotujemy tablicę, na której będziecie mogli zgłaszać swoje propozycje. Laboratorium powinno mieć formułę otwartych pytań, będących inspiracją i impulsem do wspólnych poszukiwań. Każdego dnia będą dostępne dwie sale w godz.18.00-19.30. Każdego dnia spośród waszych propozycji będą wybierane te z największą liczbą zgłoszeń.

PORANNE ROZRUCHY:
Paulina Święcańska – ANIMAL FLOW

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
Teachers performance
Jam – VINYL PARTY
Jam – Contact Improvisation
FALA 5RYTMÓW – porowadzi Joanna Hussakowska
Jam z muzyką na żywo
After party