Organizatorzy 2015

[av_heading tag=’h3′ padding=’0′ heading=’Cyrkulacje 2015 / Organizatorzy’ color=’custom-color-heading’ style=” custom_font=’#b5b5b5′ size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=”][/av_heading]

[av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’]

[av_three_fourth first]
[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Momentum” zrzesza pedagogów, teoretyków oraz praktyków tańca, dla których ruch jest pasją i najważniejszym środkiem artystycznego wyrazu. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest inicjowanie wydarzeń popularyzujących ruch, jako najbardziej naturalny sposób komunikowania się oraz promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Formy aktywności SIT Momentum:

Współorganizacja I i II edycji Festiwalu CYRKULACJE 2010, 2011 we Wrocławiu
Organizacja III edycji Festiwalu CYRKULACJE Żywe Kultury Ruchu 2012, który stał się ważną imprezą taneczną w kraju i festiwalem identyfikowanym z Wrocławiem.

Współorganizacja Międzynarodowej Wymiany Nauczycieli Tańca Kontakt Improwizacji – ECITE 2013.

Produkcja spektakli tanecznych:
– „Narodziny” performance przygotowany na Festiwal w Czechach 2011
– Performance improwizacji tanecznej podczas dwóch edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Intuicyjnej.

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Momentum

ul.Małachowskiego 4/2, 50-084 Wrocław

Bank Millenium 27 1160 2202 0000 0001 7120 7743
[/av_textblock]

[av_testimonials style=’grid’ columns=’1′ interval=’5′ font_color=” custom_title=” custom_content=”]
[av_testimonial_single src=’1252′ name=” subtitle=” link=’http://www.lomilominui.com.pl’ linktext=”]
AGNIESZKA RYBAK

Porusza się, performuje, uczy.
Aktualnie związana z Instytutem Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu w projekcie badania ciała Body Constitution poświęconemu technikom świadomości ciała, sztukom walk oraz rozwijaniu metody jak i metodologii ruchu. Doświadczenie zdobywała biorąc udział w projektach teatralnych, praktykując sztuki walki Capoeirę i Aikido a także eksperymentując z różnymi formami ruchu, z których największym odkryciem jest Contact Improvisation. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Adeptka i współorganizatorka Academy of New Dance and Improvisation, oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Stale praktykuje i doskonali swój warsztat w zakresie ruchu i pracy z ciałem w kraju i za granicą. Jest praktykiem i nauczycielem Kino Mana- hawajskiej pracy z ciałem, której głównym elementem jest masaż Lomi Lomi (www.lomilominui.com.pl). Członek ECITE (Europeian Contact Improvisation Teacher Exchange). Prowadzi, współtworzy i organizuje liczne warsztaty pracy z ciałem. Współorganizator międzynarodowej wymiany nauczycieli CI – ECITE 2013.
[/av_testimonial_single]
[av_testimonial_single src=’1189′ name=” subtitle=” link=’http://www.taniecruchimprowizacja.pl’ linktext=”]
DOROTA KAMECKA

Z wykształcenia jestem kulturoznawcą, od zawsze interesował mnie taniec i jego oddziaływanie na różne sfery człowieka, co prowadziło do ciągłych poszukiwań w tej materii. Od wielu lat praktykuję różne dziedziny tańca i pracy z ciałem. Ukończyłam szereg certyfikowanych kursów z zakresu terapii tańcem: kurs instruktorski u D. Kapperta, B. Mareckiej-Zehetbauer, ruch autentyczny. Ciągle podnoszę swoje umiejętności taneczne uczestnicząc w warsztatach w Polsce i za granicą z: contact improvisation, tańca współczesnego, improwizacji, metody BMC, continuum movement, aikido. Wśród moich najważniejszych nauczycieli wymieniłabym: Milana Kozanka, Zunę Kozankovą, Yaniva Mintzera, Iwonę Olszowską. Taniec i praca z ciałem są dla mnie źródłem nieustannej fascynacji i radości. Na co dzień pracuję z różnorodnymi grupami. Współtworzę wrocławskie środowisko CI, jestem adeptką i organizatorką „Academy of New Dance i Improvisation”. Organizuję i prowadzę liczne warsztaty z dziedziny świadomości ciała, contact improvisation, improwizacji.Moje zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy LUBIĄ TAŃCZYĆ I WYRAŻAĆ SIĘ W RUCHU. To jest najważniejsze kryterium i POWÓD, żeby przyjść i wspólnie zatańczyć.
[/av_testimonial_single]
[av_testimonial_single src=’3346′ name=” subtitle=” link=” linktext=”]

JAKUB GONTARSKI

Swoje pierwsze kroki ruchowe na salach zaczął w wieku 5 lat (akrobatyka). Od roku 1993 do 2001 praktykował japońską sztukę walki Judo. Od roku 2002 do 2012 Praktykował brazylijską sztuke walki Capoeira (Brazylia, Anglia, Polska). Od roku 2008 intensywnie praktykuje techniki ruchowo-taneczne jak: Contact Improvisation, Taniec Współczesny, Ruch Fizyczny, Improwizacja. Przez wiele lat prowadził zajęcia ruchowe (rozwijające sferę psycho-somatyczną u dzieci) w prywatnym przedszkolu Ente (Centrum Współpracy Europejskiej). Prowadzi zajęcia, warsztaty ruchowo-choreograficzne (zakończone spektaklem) oraz uczestniczy w projektach ogólnopolskich i międzynarodowych integrujących młodzież z różnych krajów (Fundacja Krzyżowa). Od wielu lat prowadzi również zajęcia ruchowe w projektach integracyjnych z młodzieżą ze środowisk wykluczonych(niepełnosprawni, niedosłyszący, dzieci z trudnych środowisk rodzinnych) min. podczas projektu „Myśl w Ruchu” koordynowanym przez Instytut Muzyki i Tańca. Od 2011 Sekretarz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych ” Momentum”. Od 2011 pracuje nad solowym spektaklem ‚Animan” i ” I am that” oraz duetem ” Dom Wariatów”. Improwizuje na scenie z muzyką na żywo. Instruktor Rekreacji ruchowej, I stopień Kinezjologii edukacyjnej metody „Brain Gym”  Paula M Dennison oraz Gail E Dennison. Kaskader – wrocławska Szkoła Kaskaderów Filmowych 13. Współpracuje z Instytutem Jerzego Grotowskiego oraz Teatrem Zar prowadząc intensywne sesje ruchowe poświęcone technikom świadomości ciała, sztukom walk oraz rozwijaniu metody jak i metodologii ruchu min. w ramach Projektu ” Body Constitution”.

[/av_testimonial_single]
[av_testimonial_single src=’3349′ name=” subtitle=” link=” linktext=”]
BAŚKA GWÓŹDŹ

Tancerka, choreografka. Absolwentka Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz kulturoznawstwa w specjalności Zarządzanie w kulturze (Dolnośląska Szkoła Wyższa). Studiowała również w PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca oraz rezydentka SOLO Projekt w 2013 roku w Art Stations Foundation w Poznaniu. Była stażystką Teatru ZAR w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, a także słuchaczka Uniwersytetu Otwartego przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego w latach 2010-2012. W przeszłości związana zawodowo ze Sceną Tańca w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Współpracowała z Art Color Ballet w Krakowie oraz Zabytkową Kopalnią Węgla Kamiennego GUIDO w Zabrzu w ramach projektu „Teatr na poziomie”. Od kilku lat współpracuje z reżyserami teatralnymi zajmując się reżyseria ruchu, a w sezonie 2013/2014 stworzyła dwa autorskie spektakle solowe. Ponadto jest współorganizatorka Festiwalu CYRKULACJE we Wrocławiu (2010-2015) oraz byłą asystentka producenta Deltebre Dansa Festival w Hiszpanii w 2012.
Więcej na: baskagwozdz.blogspot.com
[/av_testimonial_single]
[/av_testimonials]

[av_heading tag=’h3′ padding=’10’ heading=’WSPÓŁORGANIZACJA’ color=” style=” custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=”][/av_heading]

[av_testimonials style=’grid’ columns=’1′ interval=’5′ font_color=” custom_title=” custom_content=”]
[av_testimonial_single src=’1191′ name=” subtitle=” link=” linktext=”]
OLGA GAWLIK

Tancerka, performerka, animatorka kultury. Studiowała taniec i ruch w Adama Dance School w Izraelu, Vestjyllands Hojskole w Danii i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu. Swoją wiedzę i doświadczenie stale pogłębia uczestnicząc w warsztatach m.in. z tańca współczesnego, kontakt improwizacji, choreografii i kompozycji, improwizacji i performance, świadomości ciała, metody BMC, sztuk walki capoeiry. Występowała w choreografiach tańca współczesnego na festiwalach w Czechach, Izraelu i w Polsce. Przedstawiała swój solowy projekt taneczny w Izraelu. Brała udział i współtworzyła projekty performatywne w przestrzeni urbanistycznej m.in. w Warszawie, Wilnie, Wrocławiu. Obecnie zaangażowana w projekt Body Constitution w Instytucie im. Jerzego  Grotowskiego we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia taneczno-ruchowe z dorosłymi, dziećmi i z osobami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo. Koordynatorka i organizatorka projektów artystycznych, warsztatów, jamów tanecznych. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych MOMENTUM. Współorganizator Festiwalu Żywe Kultury Ruchu CYRKULACJE. Członek polskiej grupy nauczycieli kontakt improwizacji organizującej międzynarodową wymianę nauczycieli ECITE 2013.
[/av_testimonial_single]
[/av_testimonials]
[/av_three_fourth]

[av_one_fourth min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=”]
[av_sidebar widget_area=’Cyrkulacje 2015 _ Slidbar’]
[/av_one_fourth]